دکتر امیر هوشنگ سپهری

طب سوزنی


سوزن زدن در محدوده جمجمه

این روش طب سوزنی در غرب تقریبا یک عمر70ساله دارد و چون نتایج بسیار باارزش در بهبود و در اختلالات و بیماریهای ارگان های بدن مخصوصا در فلج ها دارد بسیار مورد توجه دست اندرکاران طب سوزنی قرار گرفته است.

مراکز طب سوزنی چین با همکاری سازمان بهداشت جهانیWHOدر توکیو در سال1984تقسیم بندی طب سوزنی جمجمه را به طور رسمی ارائه دادند.در این روش جمجمه به14خطوط موازی1تا14Msنامیده می شود که هر کدام به زبان چینی نام گذاری شده است.

نقاط اختصاصی برای طب سوزنی جمجمه وجود نداشته بلکه از همان نقاط طب سوزنی معمولی بدن که در روی این تقسیم بندی های14گانه قرار دارند استفاده می شود.

روش سوزن زدن:
در طب سوزنی جمجمه از نوع کلفت سوزن0/4تا0/6میلیمتر و طول 2/5تا5سانتیمتر استفاده می شود.

سوزنها در پشت سر هم به فاصله5تا10میلیمتر در جلو و عقب جمجمه در سر خطوط فرضی زده شده و برای تشدیدکردن و اضافه کردن تاثیرات ممکن است در یک ناحیه سوزن را به صورت بوته ای در کنار هم به کار برد.

عمق سوزن ها5تا8میلیمتر می باشند.سوزنها در بیماری های مقاوم به طور دستی حرکت و پیچانده و یا با کمک دستگاه الکتریکی استیمولاتور با قدرت برق کم،تحرک به عمل می آید.طول درمان بیماری ها در هر جلسه5تا15دقیقه و تعداد تکرار2تا4بار در هفته و دوره درمان10تا12جلسه می باشد.در این اواخر درمان دو طرفی در یک جلسه ترک شده و فقط از یک طرف جمجمه استفاده می شود.


آدرس مطب : تهران ، بیمارستان لاله ، شهرک غرب ، فاز پنج ، خیابان سیمای ایران
تلفن : 88571079 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیBook Orderفرآیند تاثیر طب سوزنیطب سوزنی گوش (قسمت اول)طب سوزنی گوش (قسمت دوم)و طب سوزنیWHOآدرس و برنامه هفتگیطب سوزنی و زیباییدرمان با طب سوزنیدرباره طب سوزنیتکنیک ها در طب سوزنی چینینواحی انجام طب سوزنیدرمان با سایر متدهابیوگرافیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانماساژ سنتی چینیسایتهای دیگر