دکتر امیر هوشنگ سپهری

طب سوزنی


درمان کهیر با طب سوزنی

در تعریف عامه ، کهیر یک رآکسیون عمومی یا موضعی پوست بدن در مقابل آلرژن های غذایی ، دارویی ، تنفسی و سایرعلایم آلرژن می باشد . به طور تقریبی اغلب افراد در دوران زندگی خود یکبار یا بیشتر به این عارضه مبتلا خواهند شد .

تمام بدن یا قسمتی از آن پر از لکه های کوچک و بزرگ در ناحیه پوست شده و این نواحی دچار خارش ، تورم و در بعضی از نواحی دچار سوزش می شود و این تورم در اثر جمع شدن مایعات لنفی بدن بوده و تا جذب کامل این مایعات بیماری ادامه خواهد داشت . بنا به عقاید طب سنتی چینی ، علت این بیماری ازدیاد باد و حرارت دستگاه ریه می باشد .

درمان طب سوزنی کهیر حاد بسیار آسان تر از نوع مزمن آن بوده به طوری که ممکن است کهیر حاد بعد از یک یا دو جلسه درمانی از بین رفته و علایم خارش و سوزش و تورم پوست از بین رود ولی در کهیر مزمن درمان ، 5-6 جلسه ای طب سوزنی نیاز است و به تدریج بهبودی حاصل می شود .

برای مثال شرح حال درمان با طب سوزنی یک بیمار مبتلا به کهیر را که بر عهده داشتم برایتان بازگو می کنم :
بیمار من یک خانم دیپلمات بود که حساسیت شدید به لمس فلزات مختلف داشت . به طوری که حتی قادر نبود حلقه ازدواج خود را تحمل کند زیرا انگشت و دستش شروع به حساسیت شدید کهیری می کرد.

از طرف دیگر به علت فلزی بودن سوییچ اتومبیل شخصیشان مثل سایر اتومبیل ها ، هر موقع که مجبور به رانندگی می شد اجبارا با فلز ماشین و سوییچ تماس پیدا می کرد و دچار آلرژی و کهیر شدید دستهایش می شد . به همین جهت بود که این حساسیت زندگی خانوادگی و اجتماعیش را مختل کرده بود و مجبور بود در مهمانی های سفارت در منزل و یا هر دعوتی برای استفاده شخصی از قاشق چنگال ، نوع چوبی آن را همراه داشته باشند !!

درمان طب سوزنی در 10 جلسه توانست این خانم دیپلمات را از این ناراحتی رهایی داده و بتواند انگشتر ازدواجش را دستش کند و مثل سایرین زندگی عادی خود را بدون کهیر و آلرژی ادامه دهد . در اینجا باید متذکر شوم که بعد از مدتی یادآوری طب سوزنی برای چند بار ضروری می باشد .


آدرس مطب : تهران ، بیمارستان لاله ، شهرک غرب ، فاز پنج ، خیابان سیمای ایران
تلفن : 88571079 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیBook Orderفرآیند تاثیر طب سوزنیطب سوزنی گوش (قسمت اول)طب سوزنی گوش (قسمت دوم)و طب سوزنیWHOآدرس و برنامه هفتگیطب سوزنی و زیباییدرمان با طب سوزنیدرباره طب سوزنیتکنیک ها در طب سوزنی چینینواحی انجام طب سوزنیدرمان با سایر متدهابیوگرافیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانماساژ سنتی چینیسایتهای دیگر